مقالات

ترازو آزمایشگاهی

ترازو آزمایشگاهی

ترازو آزمایشگاهی جهت وزن کردن در برخی مشاغلی که آنقدر حساس است و اندکی خطا در سنجش، بسیار خطرناک‌تر از آن تمام خواهد شد که می‌توان فکرش را کرد. برای مثال مشاغلی که با ترکیب مواد شیمیایی یا دارویی سر و کار دارند به این مطلب کاملا واقف هستند و می‌دانند که یک گرم بیشتر از ترکیبی خاص، می‌تواند در محصول نهایی و برای مصرف‌کننده گران تمام شود. به همین خاطر وزن کردن چنین مواد حساسی را به ترازوهای آزمایشگاهی می‌سپارند که کم‌ترین مقادیر وزنی را اندازه‌گیری می‌کنند.

ترازو آزمایشگاهی

ترازو آزمایشگاهی را می‌توان بزرگ‌ترین دسته‌بندی در میان دسته‌بندی‌های ترازو دانست. گستردگی این دسته از ترازو آزمایشگاهی به دلیل دقت و حساسیت آنهاست که تمامی اعداد پیش از عدد 1 را شامل می‌شود و گستره بزرگی از ترازوها را می‌سازد. ترازو آزمایشگاهی ویژگی‌های مشخص و آشکاری دارد که می‌توان از آن طریق متوجه تفاوت میان این ترازوها با سایر ترازوهای دیجیتال شد.

بارزترین ویژگی یک ترازو آزمایشگاهی محفظه یا درپوشی است که دورتادور سینی را احاطه کرده است. این قطعه برای جلوگیری از تاثیر هوای درجریان، بر وزن مواد گرمی تعبیه می‌شود تا خطایی در سنجش پیش نیاید. علاوه بر آن، قابلیت‌هایی چون زیرکشی و حساسیت‌های گرمی و ساختار ظریف آنها نیز نمایان‌کننده کارایی و استفاده و مشاغل به کارگیرنده‌شان است.

نوت بوک

چنانچه بخواهیم توصیفی دقیق از ترازو آزمایشگاهی به دست بدهیم، باید با توانایی‌های آنها آشنا باشیم تا قادر به مقایسه و پی بردن به تفاوت‌های آن با دیگر ترازوهای دیجیتالی باشیم. اغلب ترازو آزمایشگاهی می‌توانند یک وزن را در چندین واحد وزنی، برخی تا 16 واحد سنجش کنند. در برخی مدل‌های ترازو آزمایشگاهی می‌توان مقدار رطوبت مواد را محاسبه کرد. یا مقدار جرم را با ابزاری به نام کیت دانسیته سنجید.

توزین درصدی و تجهیز بودن به فناوری‌های مربوط به سنجش میزان لرزش دستگاه یا تاثیر رطوبت موجود در مواد بر وزن، یا انتخاب ماده مورد اندازه‌گیری (مایع یا پودر) و وزن کردن به شکلی متناسب با آن، یا حفظ کردن وزن به دست آمده در حافظه و انتقال آن به کامپیوتر در مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و امکان کالیبراسیون خودکار و قابلیت زیرکشی (استفاده از قسمت زیرین ترازو برای اندازه‌گیری وزن) از توانایی‌های ترازوهای امروزی آزمایشگاهی به حساب می‌آید.

در انواع مدل‌های ترازو آزمایشگاهی شاهد رابط‌های کاربری فراوانی هستیم که امکان برقراری ارتباط با دستگاه دیگر را فراهم می‌کند و زمینه را برای به کار گرفتن این دستگاه‌ها در مشاغل بسیاری مانند زیورآلاتی‌ها و طلا‌فروشی‌ها و عطاری‌ها و نقره‌فروشی‌ها و آزمایشگاه و داروخانه‌ها فراهم می‌کند.

ترازوی 10کیلویی مدل WH-B20

 

ترازو آزمایشگاهی | خرید اینترنتی ترازو آزمایشگاهی | توزین با ترازو آزمایشگاهی

 

امروزه ترازو آزمایشگاهی در سطحی بسیار گسترده ارائه شده و دارای ابعاد و کاربری های متنوع هستند ، حال آنکه ترازو آزمایشگاهی با چه دقتی توزین می نماید ما را به مفهوم اصلی ترازو آزمایشگاهی نزدیک می نماید ، ترازو آزمایشگاه برای توزین مواد ارزشمندی است که بسیار ریز و حتی میکروسکپی بوده و عموما برای ترکیب با مواد های دیگر توزین شده تا به اندازه ی مورد نظر با هم ترکیب شوند ، این ترکیبات گاهی با جان انسان در ارتباط بوده از این روست که ترازو آزمایشگاهی ارزش بیشتری می یابد و دقت در آن فاکتور حیاتی خواهد بود .

دقت ترازو آزمایشگاهی از 0.01 گرم در حالت نیمه آزمایشگاهی شروع شده و بیشتر با دقت 0.001 گرم ( یک هزارم گرم ) ، 0.0001 ( یک ده هزارم گرم ) و 0.00001 ( یک صدم هزارم گرم ) ارائه می گردد و هر چه دقت ترازوی دیجیتال بالا باشد ترازو به حالت صنعتی و آزمایشگاهی نزدیک می گردد.

ترازو یک صد هزارم آزمایشگاهی ، یک گرم را به صد هزار قسمت تبدیل می نماید و در این حالت برای توزین مواد منفجره ، ترکیب مواد شیمیایی ، ترکیب دارو ها و این ثبت وزن مواد میکروسکوپی مورد استفاده می گردد ، داشتن محفظه ی توزین آزمایشگاهی از دقت 0.001 گرم ( ترازو یک هزارم گرم ) آغاز شده و قطعی می باشد ، ترازو آزمایشگاهی بدون محفظه ی توزین در دقت یک هزارم ، یک ده هزارم و یک صد هزارم غیر استاندارد و خطا به شمار می رود.

ترازوی دقیق آزمایشگاهی به مفهوم دارا بودن شرایط توزین آزمایشگاهی است که داشتن محفظه ی توزین آزمایشگاهی ، درب های آسان باز شو ، بدنه و ساختار صنعتی و نیز در حالت بسیار ایده ال داشتن کالیبراسیون دیجیتال و داخلی است که در هر زمان توزین ، ترازو دقیق آزمایشگاهی ، به صورت خودکار کالیبره شده و توزین به صورت مداوم در حالت استاندارد است ، همانطور که از حساسیت موضوح مشخص است ، خرید ترازوی آزمایشگاهی نیاز به مشاوره و بررسی دارد.

کارشناسان دیجی اسکیل با بیش از 30 سال سابقه ی درخشان در صنعت ترازو ، بهترین مشاور شما در خرید ترازو آزمایشگاهی بوده و داشتن نمایشگاه امکان تست و بررسی به صورت حضوری را نیز برای خریداران فراهم نموده است.

 

 

دیجی اسکیل

 

چند مورد از ترازوهای آزمایشگاهی عبارتند از :

 

ترازو دیجیتال ام اچ 200 گرمی مدل MH-200

 

ترازو کیا 5 کیلوگرم مدل p8

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.