مقالات

نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال

نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال

نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال ، همانطور که می دانیم ترازو دیجیتال دستگاهی با مدار و اتصالات الکترونیکی می باشد که عمر مفید استفاده دارد ، با رعایت الزمات نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال کمک به افزایش عمر ترازو می نماییم و در صورت عدم رعایت آن در تخریب هر چه سریع تر ترازو کوشیده ایم . دیجی اسکیل مرکز تخصصی ترازو و باسکول دیجیتال سعی بر آن دارد که کاربران ترازو و باسکول را با نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال آشنا سازد ، ترازو و باسکول هر دو را می توان یک ترازوی الکترونیکی معرفی نموده که تنها در ابعاد و تعداد قابلیت ها از هم متمایز می گردند .

نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال

نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال چگونه است ؟

نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال

نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال در صورت کلی هر دو از مدار ، برد و قطعات الکترونیکی طراحی و تولید شده اند ، گروهی از ترازو ها به صورت تمام استیل می باشند که این نوع دستگاه ها از این قاعده مستثنی می باشند زیرا طراحی ترازو استیل یا باسکول استیل به صورت می باشد که در برابر بدترین شرایط آب و هوایی ، ریزش مدام مایعات بر روی بدنه مقاوم باشد و در برابر این تغییرات کمترین واکنش شیمیایی و فیزیکی را نمایش دهد .

رعایت نکات مهم در نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال :

نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال

1- در نحوه ی استفاده از انواع ترازوهای دیجیتال فروشگاهی ابتدا ترازو را در محلی مسطح ، تمیز و بدون رطوبت قرار دهید .

2- در این مرحله نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال ، ترازو را توسط کابل اتصال به پریز متصل کنید البته در نظر داشته باشید که جهت جلوگیری از نوسانات برق و ایجاد آسیب به مدار الکترونیکی ترازو حتما از محافظ استاندارد استفاده نمایید .

3- ترازوها علاوه بر گزینه تغذیه توسط برق به صورت اکثریت دارای گزینه ی باتری پشتیبان نیز می باشند در این حالت بدون توجه به قطعی برق با یک برنامه مشخص هر 7 روز هفته یک بار ترازوی دیجیتالی یا باسکول دیجیتالی را از برق خارج کرده و با باتری پشتیبان ترازو یا باسکول را فعال نمایید تا به مرور زمان به دلیل عدم استفاده از باتری ، موجب پوسیدگی و خراب شدن باتری نگردد .

4- به منظور افزایش عمر ترازو در نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال خود ، همواره سعی کنید هر 7 روز یک بار برای تمیز کردن دستگاه ترازو اقدام کنید تا به مروز زمان گرد و غبار به بدنه ی ترازو آسیب نرساند .

5- سعی کنید دستگاه ترازو دیجیتال فروشگاهی یا باسکول دیجیتال صنعتی و نیمه صنعتی را در محیط های مطابق با استاندارد های ذکر شده در دفترچه ی راهنما قرار دهید .

6- اکثر ترازو و باسکول ها در نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال دارای کاور بوده و همانطور که میدانید کاور وسیله ایست که از ترازو و باسکول در برابر نفوذ گرد و غبار ، ریختن ناگهانی مایعات ، استفاده از صفحه کلید ترازو با دستان کثیف و غیره محافظت می کند ، پس در صورت پارگی کاور ترازو یا باسکول سریعا جهت تهیه کاور اقدام کنید .

7- بیشتر از وزن مجاز ترازو جهت انجام امر توزین از آن استفاده نکنید چرا که این امر مجب آسیب رساندن به لودسل تراز و یا باسکول شده و در بسیاری از مواد حتی باعث تعویض لودسل می شود که هزینه آن بالا است .

8- در صورتی ترازو در ارتباط با الکتریسته می باشد مانند توزین نایلکس در فروشگاه های ظروف یکبار مصرف نیاز است از ارت استفاده شود تا این الکتریسته ی ایجاد شده در ترازو نمانده به زمین انتقال یابد .

9- با مطالعه دفترچه راهنمای نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال هر دستگاه ترازو یا باسکول می توانید به راحتی به هشدار ها مسلط شده و با سیستم توزین هر دستگاهی آشنا شوید ، شایان ذکر است که نحوه ی درست استفاده از ترازو و باسکول دیجیتال در جهت افزایش طول عمر مفید دستگاه می باشد و رعایت اصول مشخص شده در دفترچه راهنما به نفع خود کاربر می باشد .

10- هنگام نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال در رعایت نکات ایمنی دقیق باشید .

ترازوی دیجیتال را کم و بیش باید تنها دسته ای در میان انواع ترازو دانست که امروزه عمده بازار خرید ترازوی دیجیتال و همچنین خرید و فروش ترازو را به خود اختصاص داده است . چرا که دیگر خبری از انواع ترازوی مکانیکی و کلاسیک نیست . هرچه هست ترازوی دیجیتالی است و بس . طیفی گسترده که انواع ترازو در دسته های ترازوی آزمایشگاهی ، ترازوی فروشگاهی و ترازوی صنعتی را شامل می شود که در بازار خرید ترازوی دیجیتال به راحتی متناسب با شغل کاربران می توانند انتخاب کنند .

رعایت نکاتی قبل از روشن نمودن ترازو در نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال :

نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال

  • ترازو را در مکانی مناسب قرار دهید .
  • پیش از روشن نمودن ترازو از تراز بودن اطمینان یابید .
  • ترازو در برابر باد کولر قرار ندهید .
  • دستگاه را به پریز نزدیک وصل نمایید .
  • بار اضافی بیش از ظرفیت قرار ندهید .
  • از ریختن آب و مایعات دیگر روی ترازو محک جلو گیری نمایید .

نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال در دیجی اسکیل :

نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال

ترازوی دیجیتال را باید نوع تکامل یافته و نهایی ترازو ، در سیر صدها ساله طراحی و ساخت آن دانست . ترازوی دیجیتالی به قدری به عنوان تنها نوع ترازو در میان عموم مردم جا افتاده است ، که چندی دیگر تصور وجود ترازوی مکانیکی یا ترازوی قپانی سخت خواهد شد . فروشگاه ها و مراکز خرید و کسب و کارها پر شده است .

از انواع ترازوی دیجیتال که همزمان قادرند وزن کنند ، فاکتور صادر کنند ، به اینترنت متصل شوند ، فرمان صادر کنند ، تخفیف دهند ، بارکد چاپ کنند و به شبکه WiFi متصل شوند . با چنین وصفی ، خرید و فروش ترازوی دیجیتال گسترده تر از پیش ادامه خواهد داشت در فروشگاه دیجی اسکیل و نوع خرید اینترنتی ترازو نیز بر خرید حضوری رجحان پیدا می کند .

دیجی اسکیل معتبر ترین نمایندگی خرید اینترنتی ترازو باسکول دیجیتال فروشگاهی و صنعتی و نیمه صنعتی همواره در کنار کاربران گرامی با هدف ارائه کامل محصولات و خدمات برای رضایتمندی هر چه بیشتر کاربران در نحوه ی استفاده از ترازوی دیجیتال خواهد بود .

بازگشت به لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.